Programok

2024-es program

>> plakát formátumban itt megtekinthető

Szentlélek tér Nagyszínpad

10:20 Megnyitó
10:30 MAGONC koncert: Együtt
12:00 HolddalaNap Zenekar muzsikás mesekoncert
(muzsikálnak: Gulyás Anna, Tar Gergely, Balogh Guszti, Barna Anikó)
14:30 Az ÓWI Zeneiskolájának koncertje
17:30 Wald Rock Café – az ÓWI tanárainak koncertje
18:30 Józsa Tamás Zenesuli koncert
19:30 – 22:00 ÓWI KONCERT-MARATON
Diák zenekarok:
Connexion (Mayer Írisz, Bihari Márton, Papp Zsombor, Ladányi Bertalan)
Tyndall (Kiss Bodza, Vanák Gábor, Megadja Károly, Orbán Zalán)
Wrong Way (Benda Lia, Horvát-Ott Jónás, Hajós Bence, Agócs Lőrinc, Orbán Zalán)
NemesEs (Rózsa Zalán, Hammouche Ayman Dante, Dudás Balázs)

FŐ tér vásár és pódium

9:30 Szent György-napi mulatságok a középkori Óbudán. Visegrádi Szent György
Lovagrend: dobosok, apródok, solymászok, udvari bolond, Primavera Táncegyüttes,
lovagok, Sub Rosa Régizene Együttes, Nagy Gergely, Musica Historica Együttes
10:00 A középkori menet – zeneszóval – elindul a klarissza kolostorhoz, a főherold
vezetésével
11:30 Vitéz László vásári bábjáték (játssza: Szilágyi Barnabás)
12:30 Reneszánsz táncok (az Óbudai Waldorf Iskola 7. osztályának produkciója)
13:00 Tombolahúzás 1.
14:30 Ágról-Ágra családi zenekar
16:00 „Templomok a talpunk alatt” (tárlatvezetés az Óbudai Múzeum középkori kiállításában)

16:30 SZENT GYÖRGY ÉS A SÁRKÁNY
Óriásbábos vásári játék. Játsszák és táncolják az Óbudai Waldorf Iskola tanárai és diákjai
17:15 ÖrömTáncHáz a Magonc zenekarral
17:45 Tombolahúzás 2. FŐDÍJAK: ÓWI tandíj és Tündérkert tábor
18:10 Ágról-Ágra családi zenekar

JátszóTér a Fő téren:

14:00 – 15:00 Családi Bothmer-játékok
15:00 – 16:00 Egykerekűs játékok Paizs Vandával

Zichy Kastély kertje

11:00 – 17:30 ÓWI PIKNIK
11:00 – 16:00 Mesesátor (bábjáték és mesehallgatás kicsiknek és kisiskolásoknak)
13:00 és 15:00 Az aranyszőrű bárány és a Méhkirálynő (játssza: Erdélyi Tünde)

 

esernyős rendezvényterem

11:30 Családi DrámaJátékTér Németh Ági drámatanárral
14:00 – 15:00 Waldorf kerekasztal: Miért Waldorf? - beszélgetés Tiszavári Ágnessel,
Szinetár Dórával és Papp Andrással
15:15 – 16:30 Csapó 1. - Filmes projektek (filmvetítés és beszélgetés a kisfilmek alkotóival, az
ÓWI gimnáziumának 10. osztályos tanulóival) 12+
18:30 Arany János: A kép-mutogató - az ÓWI Gimnázium drámafakultációjának előadása 14+

Vasmacska Kávézó

10:00 – 18:00 Hennafestés a Vasmacskában
19:30 TÁNCHÁZ (muzsikálnak: Lányi Gyuri és Barátai)
10:00 – 22:00 ÓWI kiállítás (diákok és művésztanárok)

 

EGÉSZ NAPOS PROGRAMOK

10:00 – 18:00

KÉZMŰVES KIRAKODÓVÁSÁR, GASZTRONÓMIAI KALANDOZÁSOK

  • Óbudai Waldorf Óvoda kézműves játszóház, kincskeresés
  • Óbudai Waldorf Iskola: társasjáték-tér és „alkosd újra” kézműves műhely, palánta- és növényvásár
  • Tündérbölcső Waldorf Óvoda és Bölcsőde TündérTér: kézműves játszóház, hajfonoda és fa körhinta
  • Portrérajzolás rólad – rajzolnak: Torday Tamás művészettanár és az ÓWI-s gimisek
  • Besze Petra zsonglőr ötpercesek

Az ÓWI élő műhelyei:

kézimunka, formarajz, faragás - tantárgyak másként a Waldorf iskolában -
betekintés olyan tevékenységekbe, melyek tantárgyakként jelennek meg a Waldorf iskolákban.

Mozgás az Óbudai Waldorf Iskolában:
sportfoglalkozások és mozgásformák bemutatása: Bothmer, asztalitenisz, cirkusz, egykerekűzés, kötélhajtás.

Esemény: https://fb.me/e/4oq0NbzrF
Részletes program: https://www.facebook.com/tavaszunnep

A rendezvényre a belépés díjtalan!

A RENDEZVÉNY FŐVÉDNÖKE: Dr. Kiss László, Óbuda-Békásmegyer Polgármestere

Szervező, házigazda: Óbudai Waldorf Iskola